آنلاین کار

10 اشتباه رایج مدیریت زمان (قسمت دوم)

برای مطالعه ی قسمت اول ، به 10 اشتباه رایج مدیریت زمان (قسمت اول) مراجعه کنید.

از دیگر اشتباهاتی که در مدیریت زمان ممکن است دامن گیر شما شده و مانع از عملکرد به موقع و درست شما شود عبارتند از:

6. زیاد پذیرفتن پیشنهادات اطرافیان

آیا شما جزء کسانی هستید که کمتر به بقیه "نه" می گویید؟ اگر این چنین است، شما پروژه های دست نخورده ی زیادی خواهید داشت.و یا از جمله کسانی هستید که نمی توانید برخی از کارهای کوچکشان را به کسی بسپارید، چون اعتماد کافی به دیگران ندارید و فکر می کنید که دیگران نمی توانند کارها را به درستی انجام دهند. (این مشکل ممکن است برای همه پیش آید.)

7. پیشرفت کردن در زمان مشغله های فراوان

برخی از مردم برای دوری از مشغله ها در یک جریان شدید قرار می گیرند. دید و بازدید، ایمیل زدن، روی هم انباشتن کارها و ...

مشکل اصلی، اعتیاد به مشغله است.

8. چند وظیفه ای شدن

بگذارید توضیحات را با یک مثال شروع کنیم؛ برای مثال شما فکر می کنید که اگر در زمان تماس های تلفنی، ایمیل هایتان را هم چک کنید وقت کمتری را صرف می کنید. در حالیکه این کار حدود 20-40 درصد وقت بیشتری می گیرد. علاوه بر این شما خطاهای زیادی هم در چک کردن ایمیل هایتان و هم در تماس های تلفنی تان خواهید داشت.

9. استراحت نکردن در بین کارها

این خوب است که شما تصور کنید که بدون وقفه می توانید 8 الی 10 ساعت کاری را انجام دهید، مخصوصا زمانی که وقت آزاد دارید. ولی برای هرکسی غیر ممکن است که بدون استراحت دادن به ذهن خود، با کیفیت بالایی بتواند کار خود را پیش ببرد.(اگرچه کمیت بالایی داشته باشد)

بنابراین نباید به استراحت کردن و تمرکز نمودن به چشم وقت تلف کردن نگاه کرد. اگر وقفه ی انداختن کوتاه مدت برای استراحت در بین کارهای ضروری تان دشوار است، می توانید در برنامه زمانی تان آن را اعمال کنید و یا با یک زنگ هشدار دست از کار کشیده و کمی استراحت نمایید. به قدم زنی کوتاه مدت بپردازید ویا یک لیوان چای بخورید و یا حتی در جای خود نشسته و تمرکز نمایید. در هر یک ساعت یا دو ساعت یک استراحت پنج دقیقه ای کافیست. به خودتان اطمینان دهید که در موقع ناهار خوردن وقت کافی خواهید داشت. کار کردن همراه با گرسنگی بازده کمتری خواهد داشت.

10. برنامه ریزی غیر موثر

آیا شما جزء افرادی هستید که صبح زود انرژی تان بیشتر از اوقات دیگر است؟ همه ی ما دارای عادت های متفاوتی هستیم و در ساعت های مخصوص انرژی و توان بیشتری داریم. شما با برنامه ریزی درست می توانید بازده خود را افزایش دهید. برای مثال اگر جزء گزینه ی اول هستید، کارهای ضروریتان را به اول صبح بیاندازید و کارهای غیر ضروری مثل چک کردن ایمیل و یا با تلفن حرف زدن را به آخر روز موکول کنید.

 

یکی از راه های موثر در افزایش تولید و یا بازدهی کارهایتان توجه کردن به اشتباهات مدیریت زمان و استفاده ی درست از ابزارهای برنامه ریزی می باشد. زمانی که برای جلوگیری از این اشتباهات وقت می گذارید، در تولیدات و نتایج کارهایتان تاثیر بسزایی را مشاهده خواهید کرد و این امر شما را شاد تر کرده و از استرس شما می کاهد.

از دیگر ابزارهای برنامه ریزی به سنجش نقاط قوت و ضعف با تحلیل SWOT مراجعه فرمائید.

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 400 محدودیت حروف
متن شما باید بین 5 تا 400 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

ناحیه کاربری

عضویت در خبرنامه
فعالیت های کاربران

profile - یک نظز اضافه کرد در CRM برای کسب و کارهای کوچک، ات... در مطالب سایت
profile - یک نظز اضافه کرد در کتاب جهان بدون فقر نوشته دکتر ... در مطالب سایت
profile - یک نظز اضافه کرد در قدم اول برای ورود به بازار بور... در مطالب سایت
profile - یک نظز اضافه کرد در آنلاین کار افتتاح شد! در مطالب سایت
profile - یک نظز اضافه کرد در چطور می توان از مدیریت ارتباط ... در مطالب سایت