آنلاین کار

چطور می توان از مدیریت ارتباط با مشتری در شبکه های اجتماعی برای یک فعالیت تجاری بهره برد ؟

البته باید گفت این هدف تازه ای برای یک شرکت نیست، ولی امروزه این تفاوت نسبت به گذشته وجود دارد که اگر شما به چنین چیزی توجه نکنید مشتری شما در رابطه با این عدم توجه شما با دیگری صحبت می کند. به مدیریت روابط مشتری قرن بیستم خوش آمدید، قرنی که در آن مدیریت ارتباط با مشتری در شبکه های اجتماعی قانونی جدید است. منتظر این نباشید که در رابطه با شرکت شما نظر منفی در توییتر یا فیسبوک ظاهر شود. شرکت های تجاری امروزه باید مشتری های خود را بطوری درگیر کنند که در رابطه با آن ها در شبکه های رسانه اجتماعی به خوبی صحبت شود.

خوب چطور باید چنین کاری انجام داد ؟ شرکت ها می توانند شبکه اجتماعی یا جامعه آنلاین خاص خود را در وب سایتشان بسازند. فرق آن این است، درحالیکه شبکه های اجتماعی معمولا برحسب روابط هدایت می شوند، چنین جوامع درون وب سایتی براساس نتایجی که گرفته می شود به جلو رانده می شود. در چنین جاهایی است که مصرف کنندگان می توانند سوال های خاصی در رابطه با محصول یا خدمات یک شرکت داشته باشند و مطرح کنند.

چون این شرکت مذکور است که چنین جامعه آنلاینی را رهبری می کند و مالک آن است می تواند داده ها، سطح درگیری و در نهایت تجربه مشتری را نیز کنترل کند در حالیکه در شبکه های اجتماعی خارج از وب سایت شرکت چنین امری امکان پذیر نیست.

برای به دست آوردن یک جامعه داخلی آنلاین شرکت ها باید از چنین جوامعی برای به اشتراک گذاری اخبار در رابطه با محصول جدید، اخبار شرکت، کنفرانس ها و تغییرات آتی در محصولات یا خدمات استفاده کنند. آن ها باید پیشنهادات و نکات مفید دررابطه با محصولات خود را در چنین محیطی مطرح کنند و به سوالات به شیوه ای دقیق و منظم پاسخ دهند. به یاد داشته باشید که پیام دهی در رسانه اجتماعی باید با تصویری که از برند شما در ذهن عموم شکل گرفته است همخوانی داشته باشد و در راستای آن باشد.

اطمینان خاطر داشته باشید که گفته های مشتریان خود را بررسی می کنید و مشکلات خدماتی که مطرح می شوند را به یاد می سپارید و سعی در حل فوری آن ها دارید.

ممکن است ضد و نقیض به نظربرسد ولی حتی اگر سطح درگیری و ارتباط یک مشتری با شرکت کم باشد ولی باز هم آن ها بهترین تعامل و برقراری ارتباط با شرکت و برخورد کارکنان را با خود می خواهند. آن ها می خواهند برای تصمیم هایی که می گیرند اطلاعات دقیقی دریافت کنند. این تصمیم ها نحوه تعامل و برخورد آن ها با شرکت را مشخص می کند و شیوه به پیش جلو رفتن آن شرکت را تحت شعاع خود قرار می دهد. اگر مشتریان به صورت منظم با شما ارتباط برقرار میکنند و درگیر می شوند به آنها با کدهای تخفیفی و یا موارد مشابه پاداش دهید تا آن ها را به خرید مجدد ترغیب کنید.

سعی کنید از تمامی داده هایی که از مشتریان خود کسب می کنید کمال بهره راببرید و آن ها در اختیار بخش بازاریابی قرار دهید تا بتوانند در کمپین های تبلیغاتی مشتریان درست و واقعی را مورد هدف قرار دهند.

امروزه فشار زیادی بر روی شرکت ها است تا از قدرت برخوردها و تعامل های موجود در شبکه اجتماعی استفاده کرده و با مخاطبین و مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و تجربه آن ها را بهبود بخشند و برای آن ها ارزش فراهم کنند.

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 400 محدودیت حروف
متن شما باید بین 5 تا 400 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

ناحیه کاربری

عضویت در خبرنامه
فعالیت های کاربران

profile - یک نظز اضافه کرد در CRM برای کسب و کارهای کوچک، ات... در مطالب سایت
profile - یک نظز اضافه کرد در کتاب جهان بدون فقر نوشته دکتر ... در مطالب سایت
profile - یک نظز اضافه کرد در قدم اول برای ورود به بازار بور... در مطالب سایت
profile - یک نظز اضافه کرد در آنلاین کار افتتاح شد! در مطالب سایت
profile - یک نظز اضافه کرد در چطور می توان از مدیریت ارتباط ... در مطالب سایت